Longines
A Longines órák már 1832-óta a tradíció, az elegancia és a sportos életmód képviselői. A siker igazi megtestesítői. Minden egyes darabban összpontosul a precizitás és az innováció egyaránt. Mi sem bizonyítja jobban mindezt, hogy a Longines karórák az elmúlt évszázadok során számtalan sportesemény hivatalos időmérői is voltak.
A svájci órásmestereknek köszönhetően egy Longines órára minden pillanatban számíthatunk, amely ideális választást jelent a kifinomult üzletembereknek és üzletasszonyoknak egyaránt. Legyen szó fontos üzleti találkozóról, elegáns bálról, vagy valamilyen magasan kvalifikált eseményről, csuklónkon egy Longiens karórával bárhol lenyűgözhetjük környezetünket.
Bátran engedjük szabadjára a bennünk rejlő határozottságot és soha ne érjük be kevesebbel, hiszen a márka üzenete is az, hogy mindig legyünk hűek önmagunkhoz.
Longines márkatörténete:
A Saint-Imier-ben található Longines óravállalatot Auguste Agassiz alapította 1832-ben. A cég birtokában van a legrégebben regisztrált kereskedelmi logo, és napjainkban a Swatch Group birtokában van.
A Longines elsősorban aviátor óráival lett híres. A cég egyik igazgatója személyes jóbarátja volt Charles Lindbergh-nek, és transz-atlanti útja után a pilóta tervezett egy, a repülést megkönnyítő órát. Ezt az órát a Longines elkészítette számára, és teljesen az ő igényeihez igazította. Ezt a modellt a cég a mai napig is gyártja.
Híres pilóták, felfedezők egyaránt felkeresték a Longines-t. A Longines támogatta az első modernkori Olimpiai játékokat is. 1899-ben a Longine az Északi-sarkra utazott Louis Amédée de Savoie felfedezővel. Az 1912-es baseli Szövetségi Tornaversenyen szintén a Longines biztosította az időmérőket. A cég biztosít időmérőket a Tour de France és a Forma-1 számára is. Nem véletlen tehát, hogy napjainkban a Longines széles körben ismert sportóráiról és kronográfjairól egyaránt.
1832-es alapítása óta a Compagnie des Montres Longines Francillon S.A. a világ elsőszámú óravállalatai közé tartozott. A vállalat 2007-ben ünnepelte 175. születésnapját.
A Longines története 1832-ben keződött, amikor Auguste Agassiz Saint-Imier apró falucskájában kapott állást a Comptoir Horloger Raiguel Jeune vállalatnál. Már 1833-ban két társával átvette a cég irányítását, és Comptoir Raiguel Jeue & Cie néven folytatták tevékenységüket. A vállalat ekkor még az akkor uralkodó üzleti modellnek megfelelően működött, tehát kívülálló órásmestereknek szállítottak nyersanyagokat és alkatrészeket, ők otthonaikban összeállították, és a kész darabokat a cég visszavásárolta tőlük.
1847-re Agassiz lett a vállalat egyetlen tulajdonosa, és ekkor a cég az Agassiz & Compagnie nevet kapta. Unokaöccse, Ernest Francillon 1852-ben csatlakozott a vállalathoz. Az 1850-es években Francillon fokozatosan átvette az irányítást gyengélkedő nagybátyjától, és a hagyományos órák fejlesztésére kezdte fektetni a hangsúlyt. Miután végleg átvette a mindennapi irányítást nagybátyjától a gyártás racionalizálására szeretett volna törekedni. Ekkor fogalmazódott meg a gondolat, hogy az addigiakkal ellentétben az órakészítés minden fázisát „egy tető alatt” kellene elvégezni, így egy integrált folyamaton belül sokkal produktívabb és jobb minőségű órákat lehetne előállítani.
1866-ban Francillon megvásárolt két szomszédos telket a Suze folyó partján, amelyet a helyiek csak Les Longines-nak neveztek. Itt építtette fel gyárát, amiben az óragyártás minden folyamata immár egy fedél alatt történhetett. Egy évvel később Francillon felvette Jacques David mérnököt, hogy tervezzen a gyár számára az óragyártáshoz szükséges gépeket. David segítségével a gyár immár képes volt Francillon legmerészebb álmainak megvalósítására. Még ebben az évben a Longines forgalomba hozta első, házon belül összeállított óraművét. Azelőtt az órákat egy kulcs segítségével lehetett felhúzni, ez a szerkezet azonban már koronával volt ellátva. Ez az óra a Párizsi Világvásáron bronzérmet kapott, és a cég a XX. század első harmadáig töretlenül fejlődött, és 1911-re 1100 ember foglalkoztatott, és a világ minden táján adott el órákat.
Longines védjegyévé vált szárnyas homokóra logót 1880. július 19-én jegyezte be a Swiss Federal Office of intellectual Property.